niedziela, 1 listopada 2020

Praca w Niemczech w okresie korona Wirusa - Polka w Niemczech

Praca w okresie korona wirus to temat, który dotyczy aktualnie każdego!. Nie ma co ukrywać ale praca jest ważną rzeczą. Pieniądze są niezbędne do życia.  Aktualnie wiele osób zostało pozbawionych pracy, posypały się zwolnienia, czas pracy został skrócony co wiąże się z niższymi zarobkami. Nie dzieje się to tylko w Polsce ale również w Niemczech. W tym wpisie opowiem Ci jak to jest aktualnie w Niemczech, jak jest u mnie w aktualnej pracy oraz jakie znalazłam rozwiązanie przewidując najczarniejszy scenariusz. Moi drodzy zawsze trzeba mieć coś w zanadrzu, żeby potem nie płakać, nie stresować się i nie być w czarnej dup*e, brzydko ale realistycznie mówiąc 😁. 

Chyba się ze mną zgodzicie prawda?

Przeczytaj post a dowiesz się jak można w łatwy sposób zarobić ogromne pieniądze siedząc w domu! Przytoczę też kilka sytuacji z życia wziętych. Dowiesz się, że w Niemczech z pracą też nie jest tak kolorowo!

praca online

Zacznę może od tego, jak jest w mojej pracy. W tym wpisie JAK PRZEBIEGA REKRUTACJA DO ZALANDO  opisałam gdzie pracuje i jakie mam zdanie na temat mojej firmy. Nie jest to zbyt pozytywny wpis, jednak opisałam jak jest, jak to wygląda i jakie jest moje zdanie. Nie wiem czy wam mówiłam ale osoba z mojej firmy, która jest wyżej postawiona przeczytała ten post. Wtedy jeszcze widniało w owym wpisie zdanie "przerwa jest tak krótka, że nie ma czasu się nawet wysrać" ahahha. Mój przełożony to przeczytał, podszedł do mnie w trakcie pracy i powiedział, że dobrze robię, że wypowiadam swoje zdanie i że jestem szczerą osobą. Powiedział jeszcze, że jak będę chciała już odejść to ma prośbę, abym powiedziała mu to wcześniej hehe. Tyle było w temacie. Aktualnie dostałam stałą umowę. Stało się to jakoś dwa miesiące temu. Nie wiem czemu ale nie obawiałam się o swoją umowę. Może dlatego, że naprawdę mam dość tej pracy, jednak cieszę się, że mam tą umowę i pracę, bo wiem, że sporo osób jej nie ma a rachunki się same nie zapłacą. Fakt, muszę ostro zapierniczać ale pieniążki są. Tak jak mówiłam mam już plan na siebie i będę robiła wszystko aby to osiągnąć i z czasem zrezygnować z owej pracy. O planie napiszę niżej. 

Jeśli chodzi o pracę w Zalando, aktualnie bardzo dużo osób nie dostało przedłużenia umowy. Nie zwolnili nikogo od tak. Gdy umowa się skończyła większość nie dostała nowej umowy. Z jednej strony dobrze się zachowali. Nie zwolnili ludzi z dnia na dzień, czy też z miesiąca na miesiąc. Każdy wie kiedy umowa się kończy, więc każdy może się do tego przygotować. Zatrudniają teraz tylko osoby z firmy pośredniczej. Takie osoby dostają umowę na miesiąc a niektóre nawet na tydzień. Co tydzień albo przedłużą albo nie. 🙈

Kolejnym plusem jest to, że czas pracy (póki co) nie został skrócony. Dalej pracujemy po 8h. W innych firmach z tego co mi znajomi powiedzieli, czas pracy JEST SKRÓCONY. 
Moja znajoma pracuje w Firmie PWO. Tam czas pracy jest skrócony i ludzie przez jakiś czas nie mieli pracy. Z tego co dobrze pamiętam, firma była na jakiś czas zamknięta. Wtedy się obawiałam, że zamkną tez Zalando. Jednak tak się nie stało. 

Kolejnym przykładem jest mój znajomy. Pisał do mnie z pytaniem jak jest z pracą w Zalando, ponieważ on NIE DOSTAŁ PRZEDŁUŻENIA UMOWY. Został na lodzie, bez kasy!. Teraz ma problem ze znalezieniem pracy. Nigdzie nie chcą go przyjąć. 

Kolejny przykład. Kolega pisał do mnie również z pytaniem, czy jest możliwość pracy w Zalando, ponieważ w jego firmie ZWOLNILI (UWAGA!!!) 1600 osób!!! Nieprawdopodobne 😫.

praca z domu

Również w Niemczech praca w okresie korona virusa nie jest łatwa. Ludzie mają problemy ze znalezieniem pracy, łapią się wszystkiego czego się da. Wcale mnie to nie dziwi, pieniądze są potrzebne. 

Dlatego ludzie pomyślcie o sobie i zadbajcie o swoją przyszłość

Ja od dawna wiedziałam, że praca na produkcji NIE JEST DLA MNIE. Miałam ogromny problem ze znalezieniem dla siebie pracy, która mi się spodoba a przy tym będzie przynosiła zadowalający mnie dochód. Jednak od zawsze myślałam ambitnie, lubiłam rywalizację (zdrową rywalizacje!) a przede wszystkim rozwój osobisty!. Uwielbiam tematy psychologiczne, uwielbiam książki psychologiczne, rozwojowe, dlatego też studiowałam kierunek gdzie praktycznie była sama psychologia ❤. Lubię pracę z ludźmi aczkolwiek NIE WSZYSTKIMI! W aktualnej pracy szczerze powiedziawszy mogę policzyć na jednej dłoni osoby, które naprawdę lubię i szanuję za to jacy są. 

praca w sieci

Teraz w wolnej chwili pracuję tak, jak widzicie na zdjęciach!. 

Wygodnie, zdalnie w domu z domowymi pupilami z przerwami kiedy chcę i BEZ NERWÓW I STRESÓW!

Ta praca przyniesie mi w przyszłości ogromny dochód. Uwierzcie mi. Wiem czego chcę i wiem po co idę na szczyt!. W końcu znalazłam pracę, która mnie rozwija, jest ambitna i z dnia na dzień daje nowe możliwości. Dodatkowo pracuje z ludźmi, których SAMA SOBIE WYBIORĘ💚. Nie proponuję tej pracy każdemu, ponieważ nie z każdym mam ochotę współpracować. 

W pracy której jestem aktualnie muszę pracować ze wszystkimi, co jest czasami uciążliwe, bo trzeba szanować ludzi bez względu na to czy się ich lubi czy nie. Jednak nie jest to łatwe, gdy dane osoby mówią o Tobie źle a ty sie tego dowiadujesz później od kogoś innego albo gdy skarżą na ciebie a potem przychodzą jak gdyby nigdy nic, bo przecież nic się nie stało 😂. A no przecież jeszcze są osoby, które z dnia na dzień przestają się do Ciebie odzywać i nawet cześć ci nie powiedzą, no bo po co?😂. 
Właśnie takich osób nie chce w swoim życiu i swoim zespole. 

Aktualnie mam pracę online, którą mam zamiar za jakiś czas zamienić na główne źródło dochodu TO JEST MÓJ AKTUALNY PLAN. Mam też zespół, który uwielbiam i z którym świetnie mi się pracuje ❤. Zamierzam ten zespół powiększyć i przy tym poznać kolejne wspaniałe i zmotywowane osoby ❤.

Pamiętaj, że mamy okres wirusa, nikt nie wie co się stanie za jakiś czas, za kilka lat, kilka miesięcy. Lepiej mieć coś w zanadrzu niż później płakać i się stresować.
Praca online jest najbezpieczniejszą branżą. Nikt cię z tej pracy nie wyrzuci, nie masz szefa a jedynie osoby, które cię wspierają i ci pomagają. Zarobisz tak, jak się narobisz. Wszystko zależy od ciebie. 

Chcesz do mnie dołączyć?Jeśli chcesz poznać szczegóły, napisz na INSTAGRAMIE : magiclovv
Praca bez wkładu własnego. Pracujesz na siebie.❤ Wszystko jest całkowicie za darmo ☺.


Dodam jeszcze, że przez mój zakład pracy miałam już dwa razy robiony test na korone wirusa!. Dzięki Bogu nic nie przyniosłam do domu i test był z wynikiem negatywnym. Boje się pomyśleć co by było gdybym zaraziła swoją rodzinę 😨 . Mąż mojej mamy nie dożył by jutra 😭. Nigdy bym sobie tego nie darowała, dlatego też robię to wszystko dla siebie oraz swojej rodziny. Jestem osobą, która bardzo ceni sobie rodzinę, dobrze o tym wiecie. 

Jeżeli będą jakieś pytania, piszcie śmiało 👪. Chętnie czytam wasze komentarze i odpowiadam na pytania. 

Zastanówcie się jaki wy macie cel w życiu, do czego dążycie i czego chcecie od życia. 
Nie warto stać w miejscu!

4 komentarzy

  1. Dobrze, że o tym piszesz :) Byłam ciekawa, jak ta praca w Niemczech teraz wygląda

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz w wielu przypadkach można zdalnie pracowaź i to świetna sprawa, ja tak mam :D
    rilseeee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw coś po sobie.