wtorek, 3 sierpnia 2021

Co warto wiedzieć wybierając się do Wenecji? Wyprawa gondolą.

 Wenecja - miast miłości. Jestem typem romantyka, kto mnie zna ten o tym wie. Oglądając filmy romantyczne często widziałam sceny z Wenecji. Moim małym marzeniem, w sumie od dziecka było odwiedzenie tego miejsca. Powiem wam, że nigdy nie pomyślałam, że uda mi się tam dotrzeć. Jak widać marzenia się spełniają. Powiem wam, że Wenecja na żywo jest dużo piękniejsza niż w filmach. Udało nam się nawet zrobić rundę Gondolą ❤. To było piękne przeżycie!. Obejrzyjcie zdjęcia i filmiki! Będziecie w szoku jak tam jest pięknie!! Całą przejażdżkę Gondolą nagrałam! Również możecie ją obejrzeć .

wenecja

Przejażdżka Gondolą była bardzo ekscytująca. Jeśli pojedziecie do Wenecji polecam tą atrakcję. Ps. Możecie się targować!. Zawsze to mniej zapłacicie. Nam się udało ✌.

Cisza, spokój, romantyczny klimat. Włoch, który opowiada historie miasta. Naprawdę super przeżycie.Niżej możecie zobaczyć kanał Grande (główny bulwar Wenecji). Woda służy tu jako asfalt. My przepłynęliśmy się Gondolą i dzięki temu mogliśmy podziwiać różne historyczne budynki. Możecie również wsiąść do taksówki wodnej lub tramwaju wodnego. Naprawdę warto!

gondolaTutaj mamy plac Świętego Marka. To miejsce jest obowiązkowym placem do zwiedzenia!. Mamy tutaj przepiękne widoki, katedry, świątynie. Napoleon był tak zachwycony architekturą tego miejsca, że nazwał Plac Świętego Marka "SALONEM EUROPY". Ja się naprawdę nie dziwie, ponieważ widok zapiera dech w piersiach!. Jakbym mogła to zostałabym cały dzień na tym placu. Architektura jest bardzo oryginalna. Ciężko uwierzyć, że ktoś postawił tak piękne budynki.Nie mieliśmy zaplanowanej wycieczki. Głównym celem był plac Świętego Marka oraz przejażdżka gondolą. Można powiedzieć, że szliśmy gdzie nas nogi poniosły. Jest tam mnóstwo uliczek, zakrętów, dróg. POLECAM NAŁADOWANIE TELEFONU w celu włączenia nawigacji. My wracając do samochodu musieliśmy włączyć nawigację. Szerze to trochę pobłądziliśmy. Nawigacja nas uratowała 😁😅. Spacerując po mieście zobaczycie masę pięknych mostów,budowli, wąskich uliczek. Poniżej możecie zauważyć "MOST WESTCHNIEŃ". Mieszkańcy Wenecji wierzą, że każdą parę, która się pod nim pocałuje, czeka szczęście i miłość na wieki ❤Jestem bardzo zadowolona z wycieczki!. Wenecja to przepiękne miasto!
Jednak turystów jest tam masa 🙈.

BYLIŚCIE W WENECJI?
Jeśli nie, jak wam się miasto podoba patrząc na moje zdjęcia?


Polecam wam również zajrzeć TU:Bolonia jak i Werona nie są bardzo oddalono, dlatego też możecie poświęcić dwa dni i zwiedzić te miast. 


5 komentarzy

  1. Byłam tam chyba z 7 lat temu, aż się wzruszyłam odświeżając sobie te wspomnienia *.*

    rilseeee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie byłam, ale bardzo chciałabym kiedyś wybrać sie do Wenecjii
    Swoją drogą, bałabym się tak mieszkać nad wodą. Co innego domek nad jeziorem:) A tu z okna można wręcz skakać do wody :P

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw coś po sobie.