sobota, 31 lipca 2021

Balkon Romeo i Julia - mały przewodnik po Weronie

 Dziś opowiem wam o naszej wycieczce do Werony. Pokażę wam balkonik Romeo i Julii ❤, Arenę oraz kilka zdjęć z miasta Werona. Będziecie mogli również zobaczyć, krótki filmik, który znajdziecie na moim instagramie. Powiem wam, że Bolonia jednak bardziej mnie zauroczyła. W sumie dwa miasta w zupełnie innym klimacie. Werona jest już bardziej nowoczesnym miejscem. Jednak swój klimat ma. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ❤


Arena di Verona - Amfiteatr w Weronie 

Powiem wam, że zdjęcia nie oddają uroku tej pięknej budowli. Zwłaszcza, że robiłam je telefonem. Nie pomyślałam, żeby zabrać moją lustrzankę. Jednak na tych zdjęciach też możecie zobaczyć co nie co. 
Uważam, że bilety są za drogie jak na ten obiekt. Zwłaszcza, że trafiliśmy na remonty i nie było wszystkiego dobrze widać. Mało tego dostałam opierdziel od jakiegoś Włocha, który tam pilnował wszystkiego za to, że chciałam wejść wyżej żeby lepiej zobaczyć haha. No nic, ważne że zobaczyłam ten obiekt na własne oczy. CIEKAWOSTKA. Nie wiem czy wiecie ale to miejsce będzie miejscem ceremonii zamknięcia igrzysk Olimpijskich w 2026r. 

arena w weronie

arena di verna


Balkon Romeo i Julii

Jednym z ciekawszych miejsc w Weronie jest balkonik Romeo i Julii. Powiem wam, że byłam go bardzo ciekawa. Uwielbiam romantyczne historie a historie Romeo i Julii chyba każdy zna. Weszliśmy również do środka. Jeśli tam będziecie, to polecam zwiedzenie tego miejsca w środku. Można tam zobaczyć suknie Julii, ubranie Romeo, łóżko na którym spali i wiele innych. 

Powiem szczerze, że gdyby nie ta atrakcja w Weronie to nie byłabym zadowolona z wycieczki do tego miasta. 🙈

urlop włochy

werona

romeo i julia

Jeśli chodzi o architekturę to można powiedzieć, że jest bardzo nowoczesna. Tutaj wstawię wam kilka zdjęć. Polecam wam zajrzeć na mojego instagrama. Tam wstawiłam FILMIK pokazujący  ulice Werony.  Mają swój klimat.
Byliście w Weronie? 

Jeśli nie widzieliście wpisu z Bolonii to polecam. Dwie te miejscowości nie sa od siebie bardzo oddalone. Można poświęcić po jednym dniu na zwiedzenie tych dwóch miast. Jak wiecie my się zatrzymaliśmy nad Jeziorem Garda dokładnie w Riva del Garda i poświęciliśmy dwa dni na te dwa miasta ❤

6 komentarzy

Jak już tu jesteś, zostaw coś po sobie.