niedziela, 3 stycznia 2021

11 sposobów na zmotywowanie się. Motywacja kluczem do sukcesu!

 Jeśli tu weszłaś/wszedłeś to oznacza, że tak jak ja czasami masz spadek formy i motywacji. Piszę "tak jak ja",ponieważ nikt nie jest DOSKONAŁY. Każdy ma w życiu problemu, zmaga się z wieloma rzeczami, dlatego też każdy z nas potrzebuje MOTYWACJI!. Ja w tym poście podzielę się z wami moimi sposobami na zmotywowanie się a co się z tym wiąże na NIE PODDAWANIE SIĘ!. Jak wiecie MOTYWACJA JEST KLUCZEM DO SUKCESU. Wiecie czemu? Bez motywacji nie będzie działania a bez działania nie będzie NIC. Bez tych dwóch rzeczy nigdzie nie zajdziesz i nic nie osiągniesz. Jednak jeśli tu jesteś i czytasz ten wpis, oznacza to, że nie należysz do osób, które siedzą na dupie i nic od życia nie chcą. 

Każdy z nas chce dobrego życia, spokojnego życia. Bez ciągłych zmartwień i zastanawiania się co będzie jutro. 

 Masz już swój cel w życiu? 

Jeśli tak to super. Jeśli nie to znaczy, że już swój cel osiągnąłeś/ęłaś. Innej opcji nie widzę 👀. Człowiek musi mieć cel w życiu. Czym jest życie bez celu, bez spełniania się? Niczym. Wybaczcie, że tak piszę, jednak to prawda. Trzeba otworzyć oczy i wziąć życie w swoje ręce! No chyba, że już spełniliście swoje cele i jesteście szczęśliwymi ludźmi. 

W tym poście zdradzę ci 11 moich sposobów na zmotywowanie się do działania i nie tracenia wiary w siebie!

MOTYWACJA


Dobrze wiecie, że zaczęłam pracę online, jednak nie skupię się tu tylko na niej. Każdy może mieć inny cel. 

Przykładowe cele:

✌ Chce schudnąć 10 kg

✌ Chcę pod koniec roku mieć 20 tys na koncie 

✌ Chcę się spełnić w pracy i być niezależnym finansowo

✌ Chcę założyć rodzinę i mieć dzieci 

✌ Chcę podróżować po całym świecie 

✌ Chcę zarabiać robiąc to co kocham

mogę tak wymieniać i wymieniać...


Spraw aby twoje życie nabrało sensu, postaw sobie cel i dąż do niego.

Nie jestem żadnym specjalistą ani trenerem personalnym jednak to wy zmobilizowaliście mnie do napisania tego wpisu. Przez wasze pozytywne wiadomości. Nawet nie wiecie jak mi się serce raduje gdy widzę, że dzięki mnie chcecie zmieniać swoje życie i wyznaczacie sobie cele, robicie to co kochacie.

10 moich sposobów na zmotywowanie się. 

1. AFIRMACJE

Są to krótkie teksty, które mają do ciebie przemówić. Kupiłam tablice, którą powiesiłam przed komputerem, miejscem pracy. Przyczepiłam tam karteczki z sentencjami. Wybrałam takie, które do mnie pasują, które mają mi pomóc w przegonieniu złych myśli i w nastawieniu mojej głowy i myślenia na dobry tor. Tutaj macie kilka przykładowych afirmacji. 

Takie afirmacje znajdziecie wpisując w google "afirmacje". Każdy znajdzie coś dla siebie. 

afirmacje


2. AUDIOBOOKI 

Na youtube znajdziemy bardzo dużo filmików, które nas zmotywują. Pamiętajcie, że bardzo ważne jest nastawienie naszych myśli i naszej głowy. To od niej wszystko się zaczyna. 

Czego ja słucham?

BRIAN TRACY. Ten człowiek ma bardzo dużo motywacji w sobie. Posłuchajcie jego wykładów.  

SIŁA PEWNOŚCI SIEBIE.


ZJEDZ TĘ ŻABĘ - O tym jak zagospodarować czas. Planowanie.


NIE TŁUMACZ SIĘ DZIAŁAJ.


Są to długie audiobooki, wiem. Jednak jak sprzątamy, cokolwiek robimy można sobie włączyć i przy okazji słuchać. Ja właśnie tak robię 👂.


3. KSIĄŻKI

Nie wiem czemu ale powiem wam szczerze, że od zawsze interesowały mnie poradniki albo książki psychologiczne. Na studiach też uwielbiałam psychologię. Nie wiem, dlaczego ale książki z fantastyką w ogóle mnie nie interesują. Tyle razu próbowałam przeczytać tego typu książkę. Nigdy jej nie dokończyłam haha. Za to książki jakie przeczytałam były związane z psychologią, człowiekiem, rozwojem itp 

Ja już sobie zrobiłam listę książek, które zamierzam przeczytać.

PODZIELĘ SIĘ Z WAMI MOJĄ LISTĄ.

1. Beata Pawlikowska "Kody podświadomości"
2. Brian Tracy  "Nie tłumacz się działaj" (jest również audiobook)
3. John C. Maxwell "21 cech skutecznego lidera"
4. Joanna Godecka "Przestań się zamarwiać"
5. Katarzyna Czyż "Miej wy**bane, będzie ci dane"
6. Napoleon Hill "Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces"
i kilka innych...


4. BIEGANIE, SPACER

Może wyda ci się to dziwne. Jednak sport uwalnia głowę od głupich, niepożądanych, zupełnie ci niepotrzebnych myśli. Uwierz, że po spacerze lub krótkim biegu, poczujesz sie lepiej. 

5. KONTAKT Z POZYTYWNYMI LUDŹMI. 
GRUPA WSPARCIA

Powtarzam to ciągle na instagramie. Nie zadawajcie się z ludźmi, którzy ciągną was w dół. Wierzycie w powiedzenie: "Z kim przystajesz, takim się stajesz"? Ja w to wierze. Jeżeli chcesz schudnąć, znajdź na instagramie osoby, które mają taki sam cel. Nawiąż z nimi kontakt i wzajemnie się motywujcie. 
Jeżeli chcesz zarabiać online, znajdź osoby, które też to robią i również się motywujcie. Ja mam w swoim zespole WSPANIAŁE DZIEWCZYNY, które dążą do tego samego celu. Wszystkie chcemy dojść do tego samego punku, na szczyt, rzecz jasna 😈. Wspieramy się, motywujemy, dobieramy do naszego zespołu osoby, które są tak jak my radosne, pogodne i chcą działać. Każda z nas wnosi coś do zespołu, chociażby uśmiech, energię - to też jest bardzo ważne. Wiem, że z takim nastawieniem, zajdziemy daleko. Jeśli lubisz testować kosmetyki, lubisz poznawać nowych ludzi możesz dołączyć do nas ❤. Więc informacji dostaniesz pisząc do mnie na instagramie -> magiclovv.

Osoby, które są ciągle negatywnie nastawione do życia NIC NIE OSIĄGNĄ, wierzcie mi. 

6. WYNAGRADZAJ SIĘ ZA DOBRZE WYKONANĄ PRACĘ 

Wynagradzanie się za dobrze wykonaną pracę jest świetną metodą. Gdy wykonasz dobrze swoją pracę, spraw sobie prezent. Wynagrodź się. Kup sobie fajną rzecz, zjedz czekoladę lub zrób kąpiel z pianą. Ja to robię często. Uwielbiam takie kąpiele ❤. Nawet jak zrobisz coś małego,  wywołaj uśmiech na swojej twarzy. Pamiętaj, że każdy mały krok, to krok do przodu. WAŻNE, ŻE DO PRZODU. Nie osiągniesz nic wielkiego w 1 dzień, nawet w 1 miesiąc. W moim wypadku będzie to ciężka roczna praca. Jednak marzenia są po to by je spełniać. Wiem, że spełnię swoje marzenie, bo w nie wierzę!. Wiem, że ta ciężka praca, którą teraz wykonuję zaprocentuje za dłuższy czas. Kochani do odważnych świat należy. Każda zmiana wymaga poświęcenia i zaangażowania. Jak już coś postanowimy, zróbmy to na 101%. Dajmy z siebie wszystko. Jak damy z siebie wszystko i naprawdę nie wyjdzie, będziemy z siebie dumni, że spróbowaliśmy i daliśmy z siebie wszystko a nie zrobiliśmy to na pół gwizdka. 
Rozumiecie co mam na myśli?
7. MYŚL PRZEWODNIA

Chcę się z wami podzielić, pewną myślą, która mi utkwiła w głowie i która mnie zawsze motywuje. 

Gdy zwątpicie w siebie i w to co robicie, pomyślcie sobie ILE PRACY JUŻ WŁOŻYLIŚCIE ABY BYĆ TU GDZIE JESTEŚCIE. Pomyślcie czy chcecie to stracić? Tak po prosu się poddać? 

Wydaje mi się, że nie. 


8. MIEJ AUTORYTET

Według mnie bez autorytetu daleko się nie zajdzie. Musisz mieć osobę, która swoimi sukcesami i swoją energią będzie cię napędzała. Tutaj też dużo zależy od wyznaczonego celu. Jak już powiedziałam cele są różne, bo celem może być posiadanie rodziny. W sumie tu też autorytetem, może być dana rodzina. Jednak w większości przypadków, celem jest osiągnięcie niezależności finansowej. W sumie wiele osób też chce schudnąć. W takim wypadku należy znaleźć osobę, której się to udało! Oglądać jej poczynania, treningi, słuchać rad itp. Jeśli chodzi o niezależność finansową, czyli mój cel. Trzeba mieć osobę, która to już MA. Która jest niezależna finansowo. Mam taki autorytet, bo akurat pracuję z taką osobą i jestem ogromnie wdzięczna swojemu szczęściu ❤. Tak ogólnie szczęścia nie mam, jednak w tym wypadku udało mi się! Teraz tylko ode mnie zależy, co z tym zrobię :)

Zobaczcie kochani, to są wyniki najlepszych osób na świecie w pracy online!
Na 1 miejscu jest założycielka naszej grupy! JEST TO MIESIĘCZNY ZAROBEK! Nie roczny, miesięczny 😎. Ona osiągnęła to w przeciągu 7 lat. Na wszystko trzeba zapracować. Nic nie dostaniecie od tak. 


Ja naprawdę pokochałam swoją pracę i żałuję, że nie zaczęłam wcześniej!


9. NIE PORÓWNUJ SIĘ DO INNYCH. CIESZ SIĘ Z TEGO CO MASZ!

Jest to bardzo ważny punkt. Nie porównujcie się do nikogo!. Kochani każdy działa swoim tempem. Jednym przychodzi coś szybciej, innym wolniej. Jednak pamiętaj, że nie możesz się do nikogo porównywać. Dobrze wiecie, że w życiu jest różnie. Często się spotyka sytuacje, że osoby które są postawione wysoko, znajdują się w danym miejscu przez znajomości. Nie ma co sie okłamywać. Tak działa dzisiejszy świat. Dlatego ważne jest aby patrzeć tylko i wyłącznie na siebie. Mieć swój cel i do niego dążyć. Czy osoby, które są na wysokim stanowisku przez znajomości powinny być z siebie dumne? No chyba nie bardzo. Czy osoby, które ciężko na coś zapracowały i coś osiągnęły, powinny być z siebie dumne? Oczywiście, że tak. 

Każdy z nas jest inny co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Dlatego uwierzmy w siebie i w to, że potrafimy. Nie jesteśmy gorsi od innych.

praca online10. NIE PRZEJMUJ SIĘ TYM CO MÓWIĄ INNI

Ten punkt jest też bardzo ważny. Wiecie o tym, że ludzie gadają i będą gadali? To się nigdy nie zmieni. Tacy są własnie ludzie. Jednak zapamiętajcie sobie jedno. Osoby, które tylko gadają tak naprawdę nie mają nic z życia. Są to osoby, które są w głębi serca smutne i nieszczęśliwe. Być może jesteś jedną z tych osób. Teraz to czytasz i się zastanawiasz, co ta Paulina wypisuje. Jednak zastanów sie TU I TERAZ czy jesteś SZCZĘŚLIWY/A?. Odpowiedź jest jedna i brzmi ona następująco -> NIE. Gadasz na innych, bo nie masz odwagi zmienić swojego życia. Nie masz odwagi robić tego co kochasz. Nie spełniasz się, swoich skrytych marzeń, nie masz tego co byś chciał/ła mieć. 
Dlaczego tego nie zmienisz?

Jeśli ludzie gadają na ciebie oznacza to, że jesteś interesującą osobą i odważną, bo masz odwagę robić to co KOCHASZ. Zdajesz sobie sprawę, że życie jest tylko jedno i trzeba je przeżyć jak najlepiej. Wiem, że w życiu nie każdemu się powodzi i dobrze układa. Jednak nie przejmuj się innymi ludźmi. Patrz na siebie, patrz na swoje życie i dąż do swoich celów. Zmieniaj swoje życie na lepsze, bo potrafisz to zrobić. 
Spełniaj swoje pragnienia. 
PO PROSTU ŻYJ! KOCHAJ! WSPIERAJ!
Pomagaj innym w spełnianiu się. Nie bądź zawistny.
Po co to komu? Do niczego to nie prowadzi. 


11. PLANUJ

Zapisuj swoje cele. Planuj jak jak je osiągnąć. Rozpisuj działania jakie musisz podjąć aby dojść do swojego celu. To są naprawdę ważne rzeczy. Jeśli sobie coś zapiszesz, to ci się to utrwali. Odhaczaj punkty, które udało ci się wykonać. Zobaczysz, że będziesz z siebie dumny/a. Kup ładny zeszyt, fajny długopis. Powiem wam szczerze, że mnie mój futrzany zeszyt motywuje 😅. Przez to, że ładnie wygląda mam ochotę do niego zaglądać hehe. 

Też tak masz?

LINK do tego zdjęcia na instagramie.

planowanie


To jest już koniec.
11 moich punktów. 
Mam nadzieję, że wam się przydadzą 💛

Macie wyznaczony cel?
JAK SIĘ MOTYWUJECIE??

MOJA HISTORIA BLOGOWANIA Jeżeli chcesz mnie lepiej poznać, dowiedzieć się dlaczego tak naprawdę zaczęłam blogować to zapraszam do przeczytania. Historia nie jest piękna i wesoła, jednak myślę, że będzie miała dobre zakończenie ☺

4 komentarzy

  1. To zdjęcie z Insta jest piękne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja podjęłam współprace z trenerem personalnym, który jednocześnie ulożyl mi dietę i to jest ogromna motywacja :D

    rilseeee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw coś po sobie.