wtorek, 5 listopada 2019

Zalety pdróżowania na własną rękę - moje doświadczenia i rady


Dzisiaj chciałabym się z wami podzielić moim doświadczeniem jeśli chodzi o podróżowanie. W tym roku byłam w wielu krajach i miejscach, co zresztą zauważyliście. 
Powiem wam, że nawet w pracy ludzie mnie pytali skąd ja mam tyle pieniędzy na te wszystkie podróże. Otóż okazuje się, że podróżowanie nie musi być takie drogie jeśli robisz to na własną rękę. Jeszcze nigdy nie podróżowałam przez biuro podróży. Zawsze jak pytałam  ludzi gdzie spędzają urlop i ile ich to kosztuje to się za głowę łapałam. Natomiast gdy ktoś mnie pytał ile zapłaciłam za swój urlop to zawsze widziałam zdziwienie na twarzy 😏. 
Dlaczego?
Tego dowiesz się poniżej 😎.Zdradzę wam teraz w jaki sposób ja podróżuję. 

Po pierwsze sprawdzam w internecie, które Państwo aktualnie jest najtańsze, jeśli chodzi o koszt podróży. Do niektórych miejsc można dojechać autem, jeśli nie są zbyt daleko. Gdy już sprawdzę gdzie jest aktualnie najtaniej, patrzę na temperaturę i pogodę w danej miejscowości. Jak wiadomo każdy chce jak najwięcej zobaczyć zamiast leżeć plackiem na łóżku. 
Potem szukam na różnych stronach internetowych opinii o danej miejscowości, czyli np. czy jest bezpiecznie, czy są miejsca warte uwagi, co warto zwiedzić. Zapisuję sobie wszystko na kartce. Nie lubię jechać gdzieś, totalnie nic nie wiedząc i dopiero będąc w wyznaczonym miejscu planować. To jest jak dla mnie strata czasu. 
Dlatego warto przygotować notatki z informacjami co chcesz zobaczyć. Gdzie możesz kupić jakąś fajną pamiątkę bądź kosmetyk, który w danym kraju jest hitem. Warto również poszukać informacji o tanich restauracjach, żebyście nie musieli wydawać majątku na jedzenie. 

Jeśli chodzi o mnie praktycznie każdy urlop planowałam na stronie ab-in-den-urlaub . Jest to niemiecka strona, dlatego przyda się ona osobom mieszkającym w DE. Polecam wam również aplikację Airbnb. Dzięki tej aplikacji wynajęliśmy mieszkanko od pewnej miłej starszej kobiety, na pewno pamiętacie ze story z mojego instagrama jak pokazywałam wam jak tam jest. To było takie fajne, romantyczne mieszkanko dla dwojga 💚. Kosztowało nas to grosze. Zajechaliśmy tam Autem.
Nie wydaliśmy majątku a świetnie się bawiliśmy!

TUTAJ MACIE LINKI DO NASZYCH WYPRAW.

MEDIOLAN Mały przewodnik o tym co warto zwiedzić 💜
 KÖLN Ogólnie w TYM FOLDERZE macie wszystkie wpisy z moimi podróżami.

Powiem wam, że marzą mi się jeszcze wakacje w Prowansji. Właśnie na stronie interhome znalazłam ciekawe oferty. Niektóre bardzo mnie zainteresowały. 

Bądź co bądź, polecam wam właśnie podróżowanie za pomocą takich stron internetowych. Jest to bardziej korzystne dla was, niż podróżowanie z biurem podróży. Powiem wam, że raz mój chłopak był w jednym z takich biur zapytać o koszt podróżny, już nie pamiętam gdzie dokładnie ale cena była taka, że musiałabym chyba co weekend robić nadgodziny, żeby mnie było stać 😱. Owszem czasem może i się trafi coś taniego ale jednak ja pozostanę przy planowaniu na własną rękę. 
Jest to bardziej korzystne 💃.

Jak to jest u was?
Biuro podróży czy szukacie czegoś na własną rękę?
Macie może jakieś strony, które możecie polecić?

6 komentarzy

 1. Pięknie! :D
  Super rady, ja zawsze tak podróżuje także skorzystam :)
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze podróżuję na własną rękę, tak jest chyba najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie to zależy od moich planów. Chociaż biura podróży (które organizują wszystko poza tym, co robimy na miejscu też są fajne, bo my o nic nie musimy się martwić- lotem,zakwaterowaniem,ale jednak zwiedzamy,co chcemy)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przeszkadza mi podróżowanie z biurem .

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ���� czas letni wykorzystany w pełni widzę i bardzo dobrze!
  My z narzeczonym również wszystkie nasze podróże planujemy sami; biura podróży nie dla nas! Tak samo jak Wy sprawdzamy gdzie tanio, jak z temp, co warto zobaczyc itp. Zazwyczaj korzystamy z booking/ aribnb (tu przegladamy noclegi) a lotów szukamy na skyscanner.. Czasami ceny są tak śmieszne, że az zal nie skorzystac ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie więcej zalet, przyznaje! Postawcie tu może też na bagażniki samochodowe http://www.amos.auto.pl świetna rzecz jak dla mnie

  OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw coś po sobie.